31. 5. 2019

Franz Josef Kaiser řecký a krétský olivový olej vyhrály také cenu Volba spotřebitelů - Nejlepší novinka 2019!

 

Řecký extra panenský olivový olej

Díky tisícileté tradici pěstování olivovníků se stal řecký extra panenský olivový olej vyhledávaným mezi milovníky olivového oleje. Pro výrobu tohoto oleje, jsme zvolili olivy druhu Koroneiki, které jsou pro Řecko nejtypičtější a jsou celosvětově jednou z nejpreferovanějších odrůd pro lisování olivového oleje. Ačkoli jsou samotné olivy spíše malé, obsahují velmi vysoké množství polyfenolů, což jsou přírodní antioxidanty nacházející se v rostlinách, které mohou snížit riziko onemocnění srdce a rakoviny. Olej z olivovníků Koroneiki je ceněn pro svou vysokou aromatičnost. Má složitou vůni, často s jemnými náznaky jiných bylin a vegetace rostoucí v hájích nebo v jejich blízkosti.

 

Krétský extra panenský olivový olej

Pro značku FJK jsme si navíc vybrali speciálně krétský extra panenský olivový olej. Kréta je nejjižnějším místem Evropy, kde se pěstuje olivový olej. Její úrodná půda a vynikající klimatické podmínky jsou ideální pro pěstování olivovníků.
Zvolili jsme speciálně PGI oblast Chania, kde olivovníky dodávají za studena lisovanému oleji speciální bouquet plný ovocně harmonické chuti s náznaky artyčoku a rukoly.

 

Pojďte s námi vyzkoušet naše nové sluncem naplněné olivové oleje!

 

 Krétský a řecký olivový olej